خودرو بدون روغن ؛ چه اتفاقی می افتد وقتی خودرو شما بدون روغن می شود؟

خودرو بدون روغن ؛ چه اتفاقی می افتد وقتی خودرو شما بدون روغن می شود؟

خودرو بدون روغن ؛ چه اتفاقی می افتد وقتی خودرو شما بدون روغن می شود؟

و آب بی‌شباهت به انسان بدون خون نیست. به همان میزان که بدن انسان به خون نیاز دارد خودرو شما به روغن نیازمند است. در مطلب امروز ویدئوای نمایش داده می‌شود که در آن خودروای بدون روغن کار خواهد کرد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

همه ما می‌دانیم که چرا موتور خودرو به روغن نیاز دارد و چقدر مهم است که سر وقت تعویض شود، اما زمانی که هیچ روغنی در موتور وجود نداشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ جواب این است که برای مدتی خودرو بدون روغن کار می‌کند اما بلافاصله به شکلی دیدنی و جذاب از بین میرود!

در ویدئو ای که در زیر مشاهده می‌کنید ابتدا یک موتور ارزان قیمت تک سیلندر با روغن به کار میافتد و دمای آن با دوربین حرارتی چک می‌شود. پس از آن همان موتور را این بار بدون روغن روشن می‌کنند و مجددا با دوربین حرارتی دمای آن مشاهده می‌شود. موتور بدون آن که منفجر شود و البته با تحمیل آسیب‌های جدی، حدود ۱۵ دقیقه بدون روغن کار می‌کند و ابری از دود به وجود می‌آورد.

فقدان روانکار مناسب، باعث می‌شود تمام اجزاء فلزی که در حال مالش با هم هستند به سرعت و به طور باورنکردنی­ ای سایش یابند. اگر برای مدت زمان طولانی‌تری کار کند پدیده جوش اصطکاکی باعث می‌شود موتور از کار بایستد.

بنابراین اگر تمایل دارید بدون آنکه موتور خودرو خود نابود شود ببینید خودرو بدون روغن به چه شکل کار می­کند، پس به تماشا ویدئو زیر بنشینید.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

1 دیدگاه

  1. ممنون از سایت خوبتون. من هم توی سایتمون آموزش های زیادی گداشتم به
    سایت من هم سر بزنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *