کاربراتور قسمت مهم هر موتور قدیمی ؛ تعمیر کاربراتور در ویدئوای سه دقیقه ای

کاربراتور قسمت مهم هر موتور قدیمی ؛ تعمیر کاربراتور در ویدئوای سه دقیقه ای

کاربراتور قسمت مهم هر موتور قدیمی ؛ تعمیر کاربراتور در ویدئوای سه دقیقه ای

یکی از قطعات مهم است. این قطعه هر چند مدت یک بار باید تنظیم شود تا احتراق در سیلندر به بهترین شکل انجام گیرد. در ویدئو این مطلب شخصی یک هولی ۴۳۴۶ را باز و بست می‌کند. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

کاربراتور عموما وسیله پیچیده است و در عین حال به راحتی قابل تعمیر است. این وسیله در وظیفه ترکیب هوا و سوخت را به نسبتی مشخص دارد که باعث می‌شود عمل احتراق به بهترین شکل در سیلندر انجام گیرد. تا قبل از به روی کار آمدن سیستم تزریق سوخت (انژکتور)، کاربراتور ها در سلطنت می‌کردند.

وقتی نام کاربراتور هولی ۴۳۴۶ (Holley 4346) آورده می‌شود، صحبت از مقدار زیادی سوخت و اکسیژن است که به یک موتور V8 وارد می‌شود. این قسمت از موتور که عملکرد خیلی مهمی دارد در اصل در سال ۱۹۶۹ در خودرو شورلت کامارو Z/28 با موتور ۳۹۶ اینچ مکعبی وارد بازار شد. این موتور ۳۷۵ اسب بخار انرژی تولید می‌کند.

حال یکی از این کاربراتورها که طی سالیان زیادی آغشته به روغن شده و در دمای بالایی پخته شده است نیاز به تعمیرات دوره‌ای پیدا کرده است، در ویدئو زیر باز و بست می‌شود و تعمیرات لازم روی آن انجام می‌گیرد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *