فیبوناچی ؛ دنباله‌ای اسرارآمیز که حتی در فرایندهای ساخت مثل نجاری هم دیده می‌ شود

فیبوناچی ؛ دنباله‌ای اسرارآمیز که حتی در فرایندهای ساخت مثل نجاری هم دیده می‌ شود

فیبوناچی ؛ دنباله‌ای اسرارآمیز که حتی در فرایندهای ساخت مثل نجاری هم دیده می‌ شود

نام دنباله‌ای اسرارآمیز است. اسرارآمیز بودن آن در این است که در اکثر پدیده‌های طبیعی با کمی دقت می‌توان آن را مشاهده کرد. این پدیده حتی در فرایندهای ساخت نیز دیده می‌شود در این مطلب ویدئوای نشان داده می‌شود که منحنی فیبوناچی را در فرایند نشان می‌دهد. با انجینیک همراه باشید.

نجاری و کار با خیلی فوق‌العاده لذت بخش است. چه وقتی یک جسم چوبی را می‌بینید و چه وقتی در حال ساختن وسیله‌ای چوبی هستید انرژی و حس گرم و صمیمی چوب را احساس می‌کنید. و اما ریاضی،  ساختار پشت جهان طبیعی ما، اگر به آن دل ببندید و با او رفاقت کنید، می‌تواند با ظاهر خشک خود دوست داشتنی باشد. بنابراین به طور طبیعی مخلوط ریاضیات و نجاری وقتی هر دو همان زمان در زندگی شما دخیل شوند تسکین دهنده و رضایت بخش خواهد بود.

اما فیبوناچی، فیبوناچی نام دنباله‌ای است که در اکثر پدیده‌های طبیعی به اشکال مختلفی قابل مشاهده است مارپیچی که با توجه به الگوریتم مطابق این دنباله شکل بگیرد و رشد کند در صدف‌های دریا، شکل مارپیچ طوفان، بازوهای یک کهکشان چرخشی یا خیلی چیزهای دیگر دیده شده است. یکی از آن چیزهایی که در آن فیبوناچی دیده شده است تراشیدن چوب است. فقط باید ابزارتان تیز باشد و دستتان آرام و ممتد حرکت کند. با تماشای ویدئو زیر این پدیده جالب را از دست ندهید.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *