برخورد کشتی آمریکایی با دیواره ساحلی در جزایر قناری

برخورد کشتی آمریکایی با دیواره ساحلی در جزایر قناری

برخورد کشتی آمریکایی با دیواره ساحلی در جزایر قناری

ای که متعلق به ایالات متحده امریکا بوده است با ساحلی در به تازگی خبر ساز شده است اهمیت این موضوع نه خرابی کشتی ساحل که بلکه شکستن خطوط لوله سوخت زیر آب و نشت مقدار زیادی نفت به دریا بوده است. با انجینیک همراه باشید.

به تازگی ساکنان جزایر قناری شاهد برخورد کشتی‌ای با دیواره یکی از بندرگاه‌های این جزایر بوده‌اند. این کشتی که متعلق به کشور ایالات متحده امریکا بوده است و مقامات اسپانیایی به خبرگزاری ایندیپندنت گفته‌اند با این برخورد کشتی به این دیواره ۱۳ مسافر آسیب دیده‌اند و ۵ نفر از آنها بستری شده‌اند. نویرا آرماس، یکی از سخنگوهای شرکت مالک این کشتی گفته است: در این حادثه کشتی قدرت الکتریکی خود را از دست داده است که منجر به برخورد آن شده است. در اثر این برخورد کشتی دیواره ساحل به شدت آسیب دیده است و تکه‌های بتن بر روی یک جاده خدمات افتاده‌اند. اما اصلی‌ترین و غم انگیز ترین آسیبی که این برخورد کشتی داشته آسیبی است که به خطوط انتقال سوخت آسیب زده شده و در اثر آن مقدار بسیار زیادی نفت به اقیانوس اطلس ریخته شده و لکه‌ای نفتی به طول ۲ مایل ایجاد کرده است و محیط زیست آن ناحیه را به خطر انداخته است.

نام این کشتی که فری () است. این کشتی پس از حادثه، مسافران خود را برای شب به هتل انتقال داده است و همچنین دولت منطقه مشغول به تعمیر دیوار ساحل شده است و در یک پروسه اورژانسی اقدام به تمیز کردن نفت نشت کرده به اقیانوس نموده است.

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *