ساخت لنز دوربین ؛ مراحل ساخت لنز در کارگاهی کوچک

ساخت لنز دوربین ؛ مراحل ساخت لنز در کارگاهی کوچک

ساخت لنز دوربین ؛ مراحل ساخت لنز در کارگاهی کوچک

دوربین یکی از حساس‌ترین، دقیق‌ترین و ظریف‌ترین کارها است که از کیفیت ساخت خیلی بالایی برخوردار است. دوربین بسیار آسیب پذیر است و کیفیت ساخت آن در کیفیت عکس‌ها بسیار تأثیر گذار است. در این مطلب ویدئوای از ساخت یکی از این لنزها به نمایش در آمده است. در ادامه با انجینیک همراه باشید.


علاقه‌مندان به عکاسی می‌دانند که لنزهای دوربین عکسی یکی از گران قیمت‌ترین قطعات دوربین‌ها هستند و حتماً برای شما هم این سؤال پیش آمده که علت این گرانی چیست؟ یک خوب می‌تواند تا صدها یا هزاران دلار قیمت داشته باشد. پس حتماً ساخت لنز دوربین به فکر شما هم رسیده باشد و تصمیم گرفته باشید که یکی از آنها را خود بسازید! به نظر شما این کار چقدر سخت است؟

بله همان طور که حدس زدید ساخت لنز دوربین واقعاً کار خیلی سختی است. دوربین ساز حرفه‌ای متس ورنرسون (Mats Wernersson) از روند ساخت گام به گام ساخت یک لنز دوربین با دست ویدئو  مستندی تهیه کرده است و فقط می‌توان گفت که ساخت لنز دوربین بین‌هایت سخت است و مراحل بسیار زیادی طی می‌شود تا یکی لنز دوربین ساخته شود.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *