فراری جدید ؛ گرگی در لباس ماشین فراری

فراری جدید ؛ گرگی در لباس ماشین فراری

فراری جدید ؛ گرگی در لباس ماشین فراری

جدید که آن به‌تازگی منتشرشده ظاهری واقعاً بی‌نظیر دارد. طراحان این سعی کرده‌اند فراری جدید را طوری طراحی کنند که گویا این شرکت خودروسازی تازه شروع به تولید کرده و این طراحی جدید را با ذهنی آزاد از فراری‌های قبلی خلق کنند. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

اگر فراری () را نمی‌شناسید، فراری شرکتی ایتالیایی است که خودروهای اسپرت تولید می‌کند و محل اصلی آن در شهر مارانلو (Maranello) است. این شرکت توسط انزو فراری (Enzo ) در سال ۱۹۳۹ بنا شد و اولین خودرو خود را در سال ۱۹۴۰ تولید کرد.

در سال ۲۰۱۴ برند فراری به‌عنوان قدرتمندترین برند جهان شناخته شد. در ماه می سال ۲۰۱۲ فراری ۲۵۰ جی تی او (Ferrari 250 GTO) ارزشمندترین و گران‌ترین خودرو در طول تاریخ شد، این شرکت در یک معامله خصوصی این خودرو را به قیمت ۳۸٫۱ میلیون دلار به یک نجیب‌زاده آمریکایی فروخت.

حال این شرکت خودروسازی ۶۰ ساله با این دید که برای اولین بار می‌خواهد خودروای را به بازار عرضه کند طرح مفهومی فراری جدید را به دنیا نشان داده. طراح این خودرو، ایوان ونکف (Ivan Venkov) با ذهنی خالی از خودروهای قبلی شرکت فراری این خودرو را طراحی کرده است. او به‌طور کامل زبان بصری شرکت فراری را کنار گذاشته و طرحی جسورانه و پر از خط و خطوط و لبه‌های تیز را ایجاد کرده است و نتیجه آن موجودی شده که به نظر می‌رسد پول خوبی برای فراری به دست آورد. یکی از جسارت‌هایی که در طراحی این خودرو دیده‌شده این بوده که در رنگ بدنه آن از رنگ سفید استفاده‌شده و سنت قرمزرنگ بودن بدنه فراری را کنار گذاشته است بااین‌حال رنگ رینگ‌های این خودرو رزگلد (طلایی قرمز) است. تا بویی از قرمزی هنوز در این خودرو باشد.

این شرکت در طول تاریخ ثابت کرده که همیشه در تمام زمینه‌های خودروسازی حضور خواهد داشت، به‌خصوص در مسابقات فرمول یک که این شرکت بیشترین تیم‌ها و رانندگان برنده را داشته است. اتومبیل‌های جاده فراری به‌طورکلی به‌عنوان یک نماد سرعت، لوکس بودن و ثروت دیده می‌شود.

 منبع: YANKODESIGN

منبع: WIKIPEDIA

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *