بالون هوایی ، بزرگترین هواپیما جهان ، ایرلند ۱۰ ، با موفقیت به پرواز در آمد

بالون هوایی ، بزرگترین هواپیما جهان ، ایرلند 10 ، با موفقیت به پرواز در آمد

بالون هوایی ، بزرگترین هواپیما جهان ، ایرلند 10 ، با موفقیت به پرواز در آمد

ایرلندر ۱۰ ( 10)، بزرگ‌ترین جهان است. این هوایی که یک وسیله نقلیه هیبریدی به شمار می‌رود حدود یک سال قبل در اولین پروازش دچار حادثه شد و این بار دوباره با تغییراتی در راستای بهبود دوباره به پرواز در آمده است. در ادامه با انجینیک همراه باشید.


در ماه اوت سال ۲۰۱۶، بالون هوایی ایرلندر ۱۰ که آینده بزرگ‌ترین هواپیما جهان است به دلایل نامشخصی در یک پرواز آزمایشی در فرودگاه کاردینگتون انگلستان سقوط کرد. گرچه این حادثه منجر به فاجعه انسانی بزرگی نشد اما قطعاً یک شکست بزرگ برای انواع بالون هوایی بود که در حال حاضر برای به دست آوردن جایگاهی در خطوط هوایی با موانع بسیاری مواجه است.

حال این بالون هوایی دیروز در یک پرواز آزمایشی با موفقیت به پرواز در آمد. پرواز بزرگ‌ترین هواپیما جهان در اطراف منطقه کاردینگتون برای حدود سه ساعت طول کشید و با موفقیت نشست.

ایده وسایل نقلیه هوایی هیبریدی (Hybrid Air Vehicles-HAV) برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ توسط پنتاگون به عنوان یک وسیله نقلیه نظارت نظامی طراحی شد اما پس از آن به عنوان یک پروژه نیمه تمام رها شد. این هواپیماها حدود ۹۲ متر طول دارند و پر از هلیوم هستند و با وجود حادثه‌ای که برای آن رخ دارد (در این حادثه کابین هواپیما شکست اما هیچ حادثه‌ای در بر نداشت) به نظر می‌رسد که هواپیماهای هیبریدی یا همان HAV ها مانند ایرلندر ۱۰ هنوز می‌توانند در بین خطوط هوایی جایی برای خود پیدا کنند.

با توجه به هیبریدی بودن ایرلندر ۱۰ این بالون هوایی فوق‌العاده قدرتمند و دارای استقامتی فوق‌العاده پایدار است، و می‌تواند برای مدت‌های طولانی به پرواز دربیاید. این‌چنین پرنده‌ها برای جستجو و نجات، کنترل جمعیت، و یا تحقیقات دانشگاهی و علمی بسیار مناسب‌اند.

سازندگان ایرلندر ۱۰ همچنین وعده داده‌اند که انواع سواری‌ها را در آینده در دسترس همگان خواهد گذاشت، بنابراین به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه‌چندان دور برای یک بار هم که شده بتوان سبک‌تر از هوا سفر کرد.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی

با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

1 دیدگاه

  1. ممنون از اطلاعات خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *