تاریخچه بلبرینگ ها ؛ قسمت دوم از انواع یاتاقان های غلتشی

تاریخچه بلبرینگ ها ؛ قسمت دوم از انواع یاتاقان های غلتشی

تاریخچه بلبرینگ ها ؛ قسمت دوم از انواع یاتاقان های غلتشی

بلبرینگ ها در بین‌النهرین و امپراتوری ایران باستان شروع می‌شود. پس از آن توسط لئوناردو داوینچی در رنسانس ابداع شد اما به صورت صنعتی از سال ۱۹۱۶ در ژاپن آنها پیشرفت کردند و بالغ شدند به طوری که امروزه سالیانه ۳ میلیارد از آنها تولید می‌شوند. با انجینیک همراه باشید.

تاریخچه بلبرینگ ها در بین‌النهرین و امپراتوری ایران باستان شروع می‌شود، مهندسان مکانیک ایران هشت قرن قبل از میلاد مسیح از ها استفاده کرده‌اند. این موضوع در شکلی که در زیر آورده شده کاملاً مشخص است. در این تصویر که نقش برجسته ساخت و ساز در پرسپولیس ایران است، افراد یک مجسمه بزرگ را با کمک گیری از ها در حال کشیدن هستند.

بعدها، یک نابغه معروف دوره رنسانس، لئوناردو داوینچی، با یک ایده مجدداً ظهور کرد که شباهت قابل توجهی با بلبرینگ های مدرنی که امروزه استفاده می‌شود داشت. تمدن مبتنی بر ماشین‌ها که در انقلاب صنعتی در قرن ۱۸ متولد شد به توسعه یاتاقان های مدرن منجر شد.

در سال ۱۹۱۶ شرکت NSK آغاز به کار کرد تا اولین تولید کننده تخصصی یاتاقان ها در ژاپن باشد. این روند تا پایان جنگ جهانی دوم و پس از آن حتی ادامه داشت و فن آوری بلبرینگ ها و یاتاقان ها در ژاپن پیشرفت قابل توجهی کرد. سال ۱۹۵۵ مشخصاً آغاز رشد تقاضا برای بلبرینگ ها بوده است. علت این امر پیشرفت و افزایش تولید خودروهای خصوصی و لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی، یخچال و تهویه مطبوع بود. در چنین محیطی، بر خلاف شرکت‌های خارج از ژاپن، یکی از ویژگی‌های کلیدی بلبرینگ های ژاپنی سکوت آنها بود. این‌چنین است که تولید کنندگان ژاپنی همواره در حال تلاش و تحقیق و توسعه برای ساخت یاتاقان های بی‌صدا در جهان هستند. پس از آن، ژاپنی‌ها به دوام بلبرینگ های خود بیشتر اهمیت دادند و سپس یاتاقان های ژاپنی مشهور به سکوت خود را به ایالات متحده و اروپا صادر کردند.

گفته می‌شود سالانه حدود ۳ میلیارد بلبرینگ در ژاپن ساخته می‌شود، که بیش از ۴۰٪ از آن‌ها برای استفاده در خودروها ساخته می‌شوند و نزدیک به ۳۰ درصد از آنها نیز صادر می‌شود. در جهان بلبرینگ ها روز به روز در حال توسعه و بهبود اند و نتایج حاصل از پژوهش‌ها باعث شده موارد زیر ایجاد شود:

  • کاهش وزن
  • افزایش فشردگی و کوچک شدن بلبرینگ ها
  • افزایش طول عمر
  • کاهش انرژی مورد نیاز و کاهش اصطکاک
  • کاهش تأثیر منفی بر محیط زیست

 

 

منبع: NSK.COM
یاتاقان ها و اجزاء آن ها ؛ قسمت اول از انواع یاتاقان های غلتشی
تاریخچه بلبرینگ ها ؛ قسمت دوم از انواع یاتاقان های غلتشی
یاتاقان غلتشی و انواع آنها ؛ قسمت سوم از انواع یاتاقان های غلتشی
سریع ترین بلبرینگ ها در دنیای عجیب یاتاقان ها؛ قسمت چهارم از انواع یاتاقان های غلتشی
بلبرینگ دما بالا در دنیای عجیب یاتاقان ها؛ قسمت پنجم از انواع یاتاقان های غلتشی
بلبرینگ شیار عمیق و انواع آن ها؛ قسمت ششم از انواع یاتاقان های غلتشی
بلبرینگ تماس زاویه ای و انواع آن ها؛ قسمت هفتم از انواع یاتاقان های غلتشی
بلبرینگ خود میزان و کف گرد ؛ قسمت هشتم از انواع یاتاقان های غلتشی
رولربیرینگ استوانه ای ؛ قسمت نهم از انواع یاتاقان های غلتشی
رولربیرینگ مخروطی ؛ قسمت دهم از انواع یاتاقان های غلتشی
رولربیرینگ کفگرد ؛ قسمت یازدهم از انواع یاتاقان های غلتشی
رولربیرینگ سوزنی ؛ قسمت دوازدهم از انواع یاتاقان های غلتشی
هوزینگ بلبرینگ ؛ قسمت سیزدهم از انواع یاتاقان های غلتشی
هوزینگ دو کفه ای ؛ قسمت چهاردهم از انواع یاتاقان های غلتشی
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *