پازل خلاقانه مهندسی ؛ به نظر شما این مهره چگونه از این پیچ خارج می شود؟

پازل خلاقانه مهندسی ؛ به نظر شما این مهره چگونه از این پیچ خارج می شود؟

خلاقانه مهندسی عبارت عجیبی است! به نظر شما یک مهندس مکانیک چگونه خود را سرگرم می‌کند؟ در این مطلب خلاقانه‌ای را می‌بینید که توسط یک مهندس مکانیک طراحی شده است. ‌ای که در پیچی با دو سر گیر افتاده است و باید برای بیرون آوردن آن تلاش کرد! با انجینیک همراه باشید.

هیچ چیز پیچیده‌ای در مورد جفت شدن و مهره وجود ندارد. اما پازل خلاقانه‌ای که توسط هانایاما به شکل یک ظاهراً لاینحل طراحی شده است رابطه پیچ و مهره را پیچیده کرده است. در این پازل خلاقانه دو مهره که آزادانه قابلیت چرخش دارند در یک پیچ که دارای دو سر است به دام افتاده است.

پازل خلاقانه این مطلب نه تنها یک مهندسی است بلکه می‌توانید اجسام کوچکی را نیز در آن پنهان کنید. در ویدئو زیر به‌صورت مختصر و مفید توضیح داده می‌شود که این پیچ و مهره در نگاه اول چیست، و اگر واقعاً عاشق معماهای رمزآلود هستید، آنچه که واقعاً در داخل آن است را به شما معرفی می‌کند. ترفند باز کردن قطعات پازل نه تنها بر یکی، بلکه بر هر دو لقمه پنهانی که در طراحی غیر معمول پیچ و مهره وجود دارد متکی است، یکی در پیچ و یکی در مهره.

پیچ دو سر در واقع توخالی و ساخته شده از دو قطعه است. هر یک از قطعات دارای یک جفت برش مستطیل شکل در بدنه استوانه‌ای پیچ هستند. حفره‌های دو قطعه با هم مطابقت دارد و اجازه می‌دهد که این دو با هم متناسب شوند و به شکل یک تک سیلندر در بیایند. مهره‌ها، در عین حال، دارای شکاف در رزوه‌های داخلی خود هستند و هنگامی که به درستی جهت‌گیری کنند می‌توانند آزادانه بچرخند.

با دیدن ویدئو زیر می‌توانید راه حل باز کردن آن را ببینید. البته فضای زیادی در داخل این پازل وجود ندارد، بنابراین انتظار نداشته باشید که هر چیزی را در آن مخفی کنید.

منبع: POPULARMECHANICS

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *