موتور سیکلت برقی BMW طرحی مفهومی از یک وسیله نقلیه سودمند برای آینده

موتور سیکلت برقی BMW طرحی مفهومی از یک وسیله نقلیه سودمند برای آینده

موتور سیکلت برقی BMW طرحی مفهومی از یک وسیله نقلیه سودمند برای آینده

موتور سیکلت برقی یک طرح مفهومی فوق‌العاده است. اما این طرح مفهومی بی نظیر چیزی فراتر از یک ایده خلاقانه و ظاهر است. هدف طراحان شرکت آلمانی BMW از ساخت ، ساخت وسیله نقلیه‌ای زیبا با مقدار آلاینده صفر است. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

چشم انداز شرکت BMW برای رفت و آمد مردم آینده در سراسر جهان موتور سیکلت برقی است. مهم‌ترین ویژگی این موتور سیکلت برقی که طرح مفهومی آن به تازگی منتشر شده است، نیروی محرکه‌ی آن است. باتری‌های این وسیله نقلیه طوری طراحی شده است که حتی ذره‌ای گازهای گلخانه‌ای تولید نمی‌کند. در اینجا یک ویدیو جدید از عملکرد این موتور سیکلت برقی که امروز منتشر شد نمایش داده شده است:

همان‌طور که در پایان ویدئو بالا نشان داده شد، BMW می‌افزاید: لباسی هوشمند نیز هماهنگ با این موتور سیکلت برقی طراحی شده است که راننده آن را می‌پوشد. این ژاکت هوشمند به موتور سیکلت متصل است که با حرکت بازوی راننده می‌توانید جنبه‌های خاصی کنترل را فراهم کند. یک تکنولوژی مشابه پروژه ژاکارد Jacquard است که گوگل مشغول کار بر روی آن است.

این موتور سیکلت برقی همچنین می‌توانید یاد بگیرد و برنامه روزمره‌تان را با توجه به تقویم و مسیرهایی که می‌روید تجزیه و تحلیل کند و بهترین مسیرها را به شما پیشنهاد دهد. این امر سودمندی این وسیله نقلیه برقی را دوچندان می‌کند.

اگر چه به احتمال زیاد هرگز دقیقاً این نسخه از موتورسیکلت برقی توسط شرکت BMW به بازار نخواهد آمد. اما ایده‌هایی که در این طرح مفهومی عنوان شده است برای موتورسیکلت‌های آینده بسیار راهگشا است و حتماً توسط BMW یا هر شرکت دیگری که روی خودروهای آینده کار می‌کند مفید خواهد بود.

 

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *