پهباد خورشیدی جدید چین می تواند برای یک ماه در هوا بماند

پهباد خورشیدی جدید چین می تواند برای یک ماه در هوا بماند

خورشیدی جدیدی که کشور چین ساخته است یا همان “رنگین کمان” نام دارد. این پهباد خورشیدی با بال‌های کشیده و پنل های خورشیدی‌ای که دارد می‌تواند تا یک ماه در حال پرواز باشد و تا ارتفاع ۱۸ الی ۱۹ اوج بگیرد. در ادامه با انجینیک همراه باشید.
چین یک هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی جدید ساخته است که می‌تواند برای یک ماه در هر پرواز در هوا باقی بماند. نام این پهباد خورشیدی Caihong (“رنگین کمان“) است که توسط آکادمی هوا و فضا و آیرودینامیک چین ساخته و توسعه داده شده است.

این پهباد هفته گذشته یک پرواز آزمایشی در شمال کشور چین داشته است که در آن رکورد ارتفاع را داشته است. این در این پرواز تا ارتفاع حدود ۲۰ کیلومتری سطح زمین یعنی بالاتر از هر پهباد چینی دیگر اوج گرفته است. (رکورد جهانی برای بیشترین ارتفاع پرواز یک هواپیمای بدون سرنشین که از از راه دور کنترل می‌شود متعلق به نمونه اولیه هواپیما هلیوس Helios است که در سال ۲۰۰۱ آزمایش شد. ارتفاع ثبت شده برای این پهباد حدود ۲۹ کیلومتر است.)

در پی ارتقاء و بهبود این هواپیما در سال آینده، تیم CAAA انتظار دارد که Caihong بتواند در برای چند ماه یا شاید حتی چند سال در یک پرواز در هوا بماند. هدف از ساخت این هواپیماهای بدون سرنشین نظارت، نقشه کشی، ارتباطات، و واکنش‌های اضطراری خواهد بود. با وجود اینکه هواپیماهای بدون سرنشین هنوز جای زیادی برای پیشرفت دارند، اما خریداران نظامی و غیر نظامی بسیاری خواستار قابلیت‌های این پهباد خورشیدی هستند.

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *