اندازه لاستیک خودرو خود را چگونه بفهمیم؟

اندازه لاستیک ماشین خود را چگونه بفهمیم؟

اندازه لاستیک ماشین خود را چگونه بفهمیم؟

اندازه ماشین پارامترهای زیادی دارد. تمام این پارامترها به صورت کدهایی متشکل از عدد و حروف روی دیواره درج شده‌اند اما فهم آنها کمی سخت است. در این مطلب معنی و ترتیب هر کدام از این کدها را به شما آموزش می‌دهیم. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

یکی از اصلاحات مؤثر و محبوب برای رانندگان، جدید کردن چرخ‌ها و لاستیک ماشین است که می‌تواند ظاهر، عملکرد  و سواری آن را بهبود بخشد. انتخاب مناسب می‌تواند آسان باشد اگر بدانید به کجا نگاه کنید.

گام اول، تعیین ماشین است و مرحله بعد از آن تصمیم گیری برای این است که اندازه لاستیک بعدی شما چه اندازه باشد. اندازه لاستیک‌ها عموماً روی دیواره کناری هر لاستیک نوشته شده است. لاستیک وسیله نقلیه سواری معمولاً در قالب اندازه گذاری متریک است و لاستیک کامیون‌ها و ماشین‌های بزرگ در قالب اندازه گذاری هم متریک و هم اینچی یافت می‌شود.

نمودار زیر هر عدد یا حرفی را روی لاستیک توضیح می‌دهد.

یک : پیشوند

P = ماشین سواری

T = یدکی و موقت

LT = کامیون سبک

ST = تریلر

دو : عرض مقطع

معنی این عدد عرض کلی تایر است وقتی که به درستی بر روی رینگ نصب شده باشد. واحد این عدد میلی‌متر است.

سه : نسبت تصویر

این نشان‌دهنده فاصله لبه رینگ چرخ تا سطح خارجی آج لاستیک است. به جای بیان مقدار مطلق عرض لاستیک از نسبت تصویر استفاده می‌شود، استفاده از این نسبت برای مقایسه اندازه پروفیل لاستیک‌های مختلف آسان‌تر است. عرض تایر سری ۵۰ نصف بلندی آن است، درحالی‌که یک لاستیک سری ۷۰ دارای عرضی معادل ۷۰ درصد ارتفاع آن است.

چهار : امتیاز سرعت

لاستیک‌های مدل-Z بالاترین امتیاز را در مورد سرعت دارند. و تنها این لاستیک‌ها هستند که لیبل Z آنها بر داخل لاستیک حک شده است. برای بقیه لاستیک‌ها این علامت بر روی دیواره کناری لاستیک حک شده است.

پنج : ساخت و ساز لاستیک

R = ساختار سیم‌های تقویت کننده لاستیک شعاعی است.
D = ساختار سیم‌های تقویت کننده لاستیک به صورت مورب و ضربدری است. این ساختارها عموماً در لاستیک‌های قدیمی و بر روی کامیون‌ها و تریلرها استفاده می‌شود.

شش : اندازه لاستیک

قطر رینگ لاستیک به اینچ است و عرض لاستیک به میلی‌متر است. فقط چند لاستیک خاص مثل لاستیک PAX، از طراحی متریک برای قطر رینگ استفاده می‌کنند.

 

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *