پمپ بنزین خودرو ؛ در داخل پمپ بنزین خودرو چیست؟

پمپ بنزین خودرو ؛ در داخل پمپ بنزین خودرو چیست؟

بنزین خودرو یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خودرو است. این سیستم یک سیستم یک پارچه است که در یک قطعه واحد عمل فشار، فیلتر کردن و ارسال سوخت را انجام می‌دهد. در این مطلب یک از هم باز شده تا عملکرد آن درک شود. با انجینیک همراه باشید.

پمپ بنزین یکی از حیاتی‌ترین بخش‌های مؤثر در عملکرد خودرو است. پمپ‌های سوخت معمولاً در داخل مخزن سوخت قرار می‌گیرند و مسئولیت ارسال سوخت با فشار به موتور را دارند. پمپ بنزین خودرو برای به درستی کار کردن نیاز به یک دسته از قطعات متحرک دارد، در این مطلب ویدئو خیره کننده‌ای از باز کردن یک پمپ بنزین به نمایش در آمده است.

در این ویدیو به طور دقیق توضیح داده شده است که چگونه یک پمپ بنزین کار می‌کند و چگونه با استفاده از تمام سیستم‌ها و ترفندهای مهندسی مکانیک و الکترونیک بنزین از مخزن سوخت به موتور خودرو رسانده می‌شود. در این ویدئو حتی یک متعلق به خودرو تویوتا کورولا از سال ۲۰۰۱ نیز از بین می‌رود تا ما بفهمیم در داخل آن چیست؟

اگرچه ممکن است در ظاهر این قطعه ساده به نظر برسد اما یک پمپ بنزین، یک سیستم چند منظوره است که با استفاده از یک موتور DC عملیات فشار، فیلتر کردن و ارسال سوخت را انجام می‌دهد.

قسمت با حال، این است که کل پمپ در این ویدئو شکسته شده و توضیحات لازم روی آن داده می‌شود. این موضوع به درک بهتر چگونگی عملکرد آن کمک می‌کند. پس آن را تماشا کنید و کمی بیشتر درباره اینکه چگونه ماشین شما در واقع کار می‌کند، یاد بگیرید.

 

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *