موشک کاغذی با بهترین عملکرد چگونه ساخته می شود؟

موشک کاغذی با بهترین عملکرد چگونه ساخته می شود؟

موشک کاغذی با بهترین عملکرد چگونه ساخته می شود؟

از های محبوب کودکی و بزرگ‌سالی همه است. حتماً شما هم در دوران کودکی خود بارها تلاش کرده‌اید موشک کاغذی‌ ای بسازید که بیشترین پرواز را داشته باشد. در این مطلب در قالب یک  مهندسی ساخت بهترین موشک کاغذی آموزش داده شده است. با انجینیک همراه باشید.

برای ساخت این موشک کاغذی فوق‌العاده که برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شد از الگو زیر استفاده کنید. ابتدا نقشه زیر را بر روی کاغذ بیاورید و پس از آن دور تا دور به دقت ببرید. پس از آن کار را با تا کردن کاغذ رو به پایین از مرکز شروع کنید.

مراحل تا کردن کاغذ برای ساخت موشک کاغذی به شرح زیر است:

  1. برای ایجاد بال‌ها از روی خط شماره ۱ الگو را رو به پایین تا کنید.
  2. سپس دم را از مرکز بگیرید و آن را در جهت رو به بالا در همان خط مرکزی به بالا بکشید، با این کار برای هواپیما خود یک دم رو به بالا ساخته‌اید.
  3. بعد از آن از روی خط شماره ۲ رو به پایین کاغذ را تا کنید. با تا کردن این خطوط لبه کاغذی در پایین موشک کاغذی ایجاد می‌شود که باید همین طور نگه داشته شود. برای نگه داشتن آنها باید آنها را به یکدیگر با چسب بچسبانید.
  4. برای اینکه وزن قسمت جلویی موشک که کم عرض تر است را با بال‌های گسترده هواپیما متعادل سازید، یک گیره کاغذ استاندارد را در قسمت جلویی موشک کاغذی اضافه کنید.
  5. در آخر، لبه بال‌ها را از امتداد خط شماره ۳ تا کنید.

حال وقت انجام یک پرواز آزمایشی است پس از یک پرواز آزمایشی می‌توانید با تنظیم لبه‌های برگشته ایجاد شده در قسمت پنجم، موشک کاغذی خود را عیب یابی کنید. اگر موشک شما به‌صورت ناگهانی شیرجه میزند، لبه‌های عقب را خم کنید تا آنها عمودی‌تر شوند. اگر آن ابتدا رو به بالا شیرجه میزند و سپس به طور مستقیم به پایین سقوط می‌کند، لبه‌های برگشته را مسطح‌تر کنید و لبه آنها را رو به پایین برگردانید.

 

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *