شرکت حفر تونل Boring ایده بلندپروازانه جدید ایلان ماسک

شرکت حفر تونل Boring ایده بلندپروازانه جدید ایلان ماسک

شرکت حفر یکی از ایده‌های جدید نابغه‌ی دنیای فناوری یعنی Elon Musk است که به تازگی در توییت‌های شخصی او از آن یاد شده است. ماسک چندی پیش که از ترافیک خیابان‌ها عصبانی شده بود، توییتی با این مضمون که به زودی شرکتی برای حفر ‌های بزرگ تاسیس خواهد کرد، منتشر کرد.Elon Musk صاحب شرکت‌های بزرگی مانند شرکت تسلا و اسپیس ایکس، به تازگی در یک توییت شخصی عنوان کرده که ممکن است شرکتی بزرگ برای حفر تونل‌های شهری تاسیس کند. به نظر می‌رسد نام این شرکت نیز انتخاب شده و عنوان بورینگ Boring برای آن در نظر گرفته شده است.

ماسک دو روز پیش در توییتی عنوان کرده بود که از ترافیک شهری عصبانی شده است و احتمالا یک شرکت حفر تونل تاسیس خواهد کرد. او در ادامه نیز در توضیحات پروفایل توییتر خود عبارت تونل را اضافه کرد تا منظور خود را به روشنی انتقال داده باشد.

اما آیا حفر تونل‌های زیرزمینی راه حلی مناسب برای ترافیک هستند؟ به عنوان مثال پروژه‌ی Big Dig دانشگاه بوستون، یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های در این زمینه است که ۱۵ سال زمان و ۱۵ میلیارد دلار هزینه در بر داشته است. اما هنوز هم در مورد مثبت یا منفی بودن نتایج آن بحث‌هایی جدی در جریان است. طبق آمار، حفر تونل این پروژه، ۶۲ درصد کاهش ترافیک در مسیر را به همراه داشته و علاوه بر آن، ۱۶۸ میلیون دلار در هزینه‌های سالیانه مسافران صرفه جویی کرده است. اما مخالفان بر این باورند که همین تونل باعث ایجاد ترافیک در بخش‌هایی دیگر شده است.

به هر حال، نمی‌توان حقر تونل را اه حلی جادویی برای ترافیک عنوان کرد اما با توجه به پروژه‌های دیگر ، می‌توان این امید را داشت که او از حفر تونل استفاده بهینه داشته و این عملیات را بصورت مفیدی در مسیر حل مشکل ترافیک به کار گیرد.

منبع: POPULARMECHANICS

مهدی زارع
مهدی زارع

فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. علاقه به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته، باعث شد تا به همراه تعدادی از همکاران فعال در این زمینه، اقدام به تاسیس وبسایت اطلاعرسانی انجینیک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *