تعمیر ابزار ها و تصحیح آن‌ها ؛ ابزار های دست ‌دوم را از روی ظاهرشان قضاوت نکنید

تعمیر ابزار ها و تصحیح آن‌ها ؛ ابزار های دست ‌دوم را از روی ظاهرشان قضاوت نکنید

تعمیر ابزار ها و تصحیح آن‌ها ؛ ابزار های دست ‌دوم را از روی ظاهرشان قضاوت نکنید

تعمیر ابزار راه و روش خودش را دارد. اگر این کار را یاد بگیرید حتماً می‌توانید ابزارهای خود را سالم و تمیز نگه‌دارید و در خرید ابزارهای دست‌ دوم نیز هوشیارتر عمل کنید. برای آموزش این کار مفید در ادامه با انجینیک همراه باشید.

پیش‌ازاین در مورد خرید ابزار دست ‌دوم صحبت کرده بودیم و به محاسنی ازجمله صرفه‌جویی در هزینه‌ها و پر شدن قفسه ابزارهایتان اشاره ‌کرده بودیم. در مطلب امروز در تکمیل مطالب قبلی به شما یاد می‌دهیم چگونه ابزارهای کارکرده و معیوب خود را بازسازی و اصلاح کنید و به تعمیر ابزار های خود بپردازید.

در بازارهایی که ابزارهای دست دوم معامله می‌شود ابزارهای زنگ‌زده و فرسوده که به‌خوبی کار می‌کنند پیدا می‌شوند. شما می‌توانید با قیمت مناسبی آن‌ها را خریداری کنید و با تعمیر ابزار آن را به کار بیندازید.

این کار را با انداختن ابزارها در سرکه سفید شروع کنید. این مایع غیر سمی و طبیعی به طرز معجزه‌آسایی زنگ‌زدگی‌های سطحی را از بین می‌برد. بعد از چند ساعت حمام ابزارها در سرکه سفید آن‌ها را خارج کرده و با برس سیمی باقی‌مانده زنگ‌زدگی‌ها را از بین ببرید.

در مرحله بعد با استفاده از ترکیب یک سنگ دوار ثابت رومیزی و برش سیمی تمام سطوح ابزارهای فلزی خود را تمیز کنید و هر زنگار و تغییر رنگ ایجادشده در ابزارها پاک‌کنید. البته مراقب باشید که با برس سمی دوار به ابزارهای خود آسیب نرسانید. در آخر شما می‌توانید با یک سنباده تسمه‌ای ابزارها را برق بیندازید.

پس دفعه بعد که به بازار فروش ابزارهای دست دوم رفتید با یک نگاه سریع ابزار مناسبتان را پیدا کنید و با ظاهر آن قضاوتشان نکنید!

منبع: POPULARMECHANICS
ابزار دست دوم را چگونه انتخاب و خرید کنیم؟ (قسمت اول)
ابزار برقی ، ابزار دست دوم را چگونه انتخاب و خرید کنیم؟ (قسمت دوم)
خرید ابزار دست دوم ، قسمت آخر ابزار دست‌ دوم را چگونه انتخاب و خرید کنیم؟

 

No tags for this post.
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *