ربات انسان نما هندل ؛ رباتی خنده‌دار ولی کارآمد از شرکت بوستون دینامیک

ربات انسان نما هندل ؛ رباتی خنده‌دار ولی کارآمد شرکت بوستون دینامیک

ربات انسان نما هندل ؛ رباتی خنده‌دار ولی کارآمد شرکت بوستون دینامیک

انسان نما هندل () از شرکت بوستون دینامیک () نام رباتی مضحک است که با دو چرخ و دو بازویی که دارد به خوبی تعادل خود را حفظ می‌کند و هر جا که بخواهد می‌رود. برای آشنایی بیشتر با این ربات ویدئو این مطلب را تماشا کنید و با انجینیک همراه باشید.

در اتجینیک در مطالب زیادی پیرامون انواع ربات ها صحبت کرده ایم و آنها را معرفی نمودیم اما در مورد هندل این طور میگوییم که در اوایل ماه فوریه ویدئوای از شرکت بوستون دینامیک به بیرون درز کرد که ربات انسان نما ای را نشان می‌داد که با دو چرخ و دو بازو، تعادل خود را حفظ می‌کرد. حال ویدئوای کامل از این ربات انسان نما که نام آن هندل (Handle) است منتشر شده که برخی از ترفندهای آن را آشکار می‌سازد.

این ربات چرخ‌دار می‌تواند با سرعت حدود ۱۴ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و همان‌طور که در ویدئو بالا دیدید بدون مشکل از پله‌ها بالا رود و یا در چمن به حرکت خود ادامه دهد. این ربات انسان نما در هنگام ایستادن و در بازترین حالت خود در حدود ۲ متر بلندی دارد اما برای حفظ تعادلش عموماً به‌صورت خمیده دیده می‌شود. این ربات انسان نما که نیروی محرکه‌اش باتری‌های تر است، با هر بار شارژ ربات را تا ۲۴ کیلومتر جابه‌جا می‌کند و بازوهای هیدرولیکی این ربات انسان نما می‌توانند وزنه‌ای به سنگینی ۴۵ کیلوگرم را از زمین بلند کنند همچنین این ربات می‌تواند تا ۱/۲ متر به آسمان جهش کند و بدون هیچ مشکلی از روی جدول و موانع بپرد.

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *