سفر به فضا چقدر خرج دارد؟ برای این سفر به کدام شرکت ها باید مراجعه کرد؟

سفر به فضا چقدر خرج دارد؟ برای این سفر به کدام شرکت ها باید مراجعه کرد؟

سفر به فضا چقدر خرج دارد؟ برای این سفر به کدام شرکت ها باید مراجعه کرد؟

سفر به آرزوی خیلی‌ها است. در دهه گذشته با پیشرفت علم مکانیک هوا ، با هزینه بسیار زیادی این امر امکان پذیر شده است و هر روز که می‌گذرد این هزینه کمتر و افراد بیشتری می‌توانند این سفر رؤیایی را انجام دهند. با انجینیک همراه باشید.

این مطلب به عاشقان سفر به فضا کمک می‌کند تا بتوانند بین تمام شرکت‌هایی که این سفر را ممکن می‌کنند یکی را انتخاب کنند و با شرایط و هزینه آن آشنا شوند:

شرکت ورد ویو اکسپرس (Worldview Express): هزینه سفر ۷۵۰۰۰ دلار

با شرکت ورد ویو اکسپرس (جهان بینی Worldview =) با حدود ۷۵۰۰۰ دلار می‌توان این سفر را انجام داد. این شرکت شما را سوار یک کپسول که به یک بالون هلیومی وصل است می‌کند و به مدت شش ساعت به حدود ۳۰ کیلومتری سطح زمین، به لبه جو می‌فرستد. این سفر برای مسافران نیاز به آموزش ندارد.

 

شرکت ایکس کور (XCore) و برنامه فضانورد آینده: هزینه سفر: ۱۵۰۰۰۰ دلار

در این سفر شما شش دقیقه تجربی بیوزنی در سفر به فضا را تجربه می‌کنید. در این سفر شما سوار بر یک راکت می‌شوید و حدود ۱۰۰ کیلومتر از سطح زمین فاصله می‌گیرید. در واقع با این صعود حدود ۷۰ کیلومتر از جو می‌گذرید و دقیقاً حس یک فضا نورد را تجربه می‌کنید. شرکت ایکس کور در هر پرواز می‌تواند دو نفر را به فضا بفرستد.

شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic): هزینه سفر: ۲۵۰۰۰۰ دلار

فضاپیمایی که شما را در این سفر حمل می‌کند SpaceShipTwo است این بر روی WhiteKnightTwo سوار می‌شود. در ابتدا سفر  هر دو مجموعه ۱۵ کیلومتر از زمین فاصله می‌گیرید. پس از آن از هم جدا شده و ۱۱۰ کیلومتر صعود ادامه می‌کند و در نهایت به سوی زمین سر می‌خورد.

 

شرکت اسپیس ادونچر (Space Adventures): هزینه سفر: ۵۰ میلیون دلار

در این سفر (ماجراجویی فضایی = Space Adventures) هشت توریست فضایی به سمت فضا پرواز می‌کنند و بعد از دو روز حدود ۴۰۰ کیلومتر از زمین فاصله می‌گیرند و به ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌رسند. این مسافران فضایی شجاع و قوی حدود ۱۰ روز در می‌مانند و باز به زمین برمی‌گردند.

 

شرکت اسپیس ایکس (SpaceX): هزینه سفر: غیر قابل شمارش

دو نفر به تازگی حاضر شده‌اند تا در این سفر شرکت کنند. آنها پذیرفته‌اند تا در یک پروژه مادام‌العمر یک سفر طولانی یک هفته‌ای داشته باشند و به کره ماه بروند و بازگردند. پس از به موفقیت طی کردن این سفر آنها برای ۴۵ سال به اعماق فضا خواهند رفت. شما حاضر هستید به چنین سفری بروید؟ به راستی این سفر چند دلار می‌ارزد؟

 

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *