موتور چهار سیلندر خطی و غیر خطی ؛ تفاوت آن ها چیست؟

موتور چهار سیلندر خطی و غیر خطی ؛ تفاوت آن ها چیست؟

موتور چهار سیلندر خطی و غیر خطی ؛ تفاوت آن ها چیست؟

چهار سیلندر یکی از پرکاربردترین انواع موتورهایی است که در خودروهای جاده‌ای استفاده می‌شود. موتور چهار سیلندر انواع مختلفی همچون موتور چهار سیلندر خطی و غیر خطی دارد. با مشاهده این مطلب تمام تفاوت‌های این موتورها را متوجه می‌شوید. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

امروزه بخش بزرگی از ماشین‌های جاده‌ای به درستی و با دلایل خوبی به نوعی موتور چهار سیلندر خطی مجهز شده‌اند. جمع و کوچک بودن و سهولت تولید و در نتیجه اقتصادی بودن و تولید بیشترین توان با کمترین فضا و هزینه باعث شده که تولیدکنندگان خودرو موتور چهار سیلند خطی را برای تولیدات خود انتخاب کنند. اما بعضی از تولید کنندگان بزرگ خودرو مانند سوبارو و پورشه از موتور چهار سیلندر غیر خطی جعبه‌ای برای خودروهای جاده‌ای خود استفاده می‌کنند. اما چرا؟ خوب، برای گرفتن پاسخ این سؤال بهتر است ویدئو زیر را ببینید.

جیسون فینک از کانال یوتیوب توضیحات مهندسی در این ویدئو به‌صورت تصویری تمام تفاوت‌هایی را که طراحی یک موتور چهار سیلندر خطی و جعبه‌ای دارد توضیح داده است. او با استفاده از مدل‌های ساخته شده با پرینتر سه بعدی از هر موتور تفاوت در تعادل ایجاد شده توسط پیستون‌ها، تفاوت اندازه و حتی مقدار قطعات متحرک بین هر موتور را نشان می‌دهد.

اگر چه هر دو موتور دارای تعداد پیستون‌های برابرند اما تقریباً بقیه قسمت‌های آنها با یکدیگر متفاوت هستند. هنگامی که بحث تعمیر و نگهداری موتور پیش میآید، این موتور چهار سیلندر خطی است که دست برتر را دارد. اما اگر اولویت شما برای انتخاب موتور صدای تولید شده توسط آن است، یک موتور چهار سیلندر جعبه‌ای انتخاب شما خواهد بود.

تماشا این ویدئو شاید به شما کمک کند برای خرید خودرو بعدی خود با علم بیشتری عمل کنید و ببینید قلب خودرو شما به چه شیوه‌ای سوخت را به قدرت تبدیل می‌کنند و با دانستن اولویت‌های خود خودروای را انتخاب کنید که موتوری مطابق خواسته‌های شما داشته باشد.

 

منبع: POPULARMECHANICS
حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *