تمیز کردن مته راهی برای افزایش عمر مته ها

تمیز کردن مته راهی برای افزایش عمر مته ها

تمیز کردن مته راهی برای افزایش عمر مته ها

تمیز کردن کار بسیار مفیدی برای نظافت کارگاه، اقتصاد شما و کیفیت قطعاتی که می‌سازید است. در مطلب امروز بهترین راه برای تمیز کردن مته و به خصوص سر آن که ابزار برنده مته است را به شما معرفی می‌کنیم. در ادامه با انجینیک همراه باشید.

پیش از این در مورد روش تیز کردن مته صحبت کرده بودیم اما تمیز کردن مته راهی برای افزایش عمر آن است. هر چند مته‌ها از ابزارهای مصرفی به شمار می‌آیند طبیعتاً سالم نگه داشتن آنها همان طور که گفته شد، کار بسیار مفیدی برای نظافت کارگاه، اقتصاد شما و کیفیت قطعاتی که می‌سازید است. در زیر بهترین راه برای تمیز کردن سر آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

طریقه صحیح تمیز کردن مته‌های پیچ خورده یک  برنجی کوچک است. اگر از روش تولید مته‌ها و روش کار آنها خبردار باشید، میدانید که یک برس سیمی برنجی به خوبی داخل شیارهای مارپیچ را می‌تواند تمیز کند. اگر بخواهیم حرفه‌ای تر کار کنیم بهتر است هر بار که از مته استفاده می‌کنم، زمانی کهکارمان تمام شد، کمی مته را با برس سیمی تمیز کنیم و آن را با یک روانکار خشک سه در یک پوشش دهیم. کمی بگذارید روانکار روی مته بماند. و می‌بینید که بعد از چند ثانیه خشک می‌شود. با استفاده از یک حوله کاغذی روانکارهایی را که بیش از حد روی مته آمده را به خود بگیرد، سپس مته را با توجه به جهت مارپیچش روی حوله کاغذی بچرخانید و یکی از ناخن های خود را در درون شیار فشار دهید تا حوله کاغذی باقی مانده روانکار های اضافی را هم به خود جذب کند و مته کاملاً تمیز شود. با توجه به این که اصولاً روانکارها موادی به شدت مشتعل شونده هستند و می‌توانند در شرایطی به خودی خود آتش بگیرند هنگامی که این کار را انجام دادید، اجازه دهید روانکار از روی حوله تبخیر شود، سپس حوله را بسوزانید و یا آن را قبل از دور انداختن در آب فرو کنید. و هرگز حوله کاغذی روغنی را در زباله نیندازید.

منبع: POPULARMECHANICS

 

حمید هاشمی
حمید هاشمی
با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در زمینه کامپوزیت های پلیمری فعال هستم و در کنار همکاران خوبم در انجینیک به انتشار محتوای مفید در حوزه‌ی مهندسی مکانیک و شاخه‌های وابسته آن مشغول هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *